Denča - manuální terapeutka a pomoc na naší kamenné prodejně

„Obyčejná holka s neobyčejnou borderkou.“ 

 

Od malička jsem měla blízko ke zvířatům. Moje snaha prosadit si doma jakékoliv živé zvíře vedla přes rybičky a králíka až ke psům. Mým dlouholetým snem ale bylo pořídit si border kolii. To se mi splnilo s příchodem Aishy. První opravdu mé fenečky. Také jsem vždy věděla, že chci zvířatům pomáhat. A o to se snažím doposud. Dokud jsem byla, jak se říká chudý student, pomáhala jsem venčením v útulku nebo třeba darováním nepotřebných hraček. Dnes má pomoc spočívá právě v péči o psí aparát a dalších aktivitách jako například focení s charitativním podtextem bez nároku na honorář.

Přestože jsem toužila po práci se zvířaty, jak to tak bývá, osud mě zavál někam jinam. Ke zvířatům mě přivedla až snaha být tou nejlepší psí mámou. Tehdy jsem totiž narazila na péči o pohybový aparát formou Dornovy metody pro zvířata. Po absolvování prvního kurzu jsem si uvědomila, že tohle je cesta, kterou chci jít. Zní to snadně, že? Chyběla mi ale odvaha pustit se také do ošetřování cizích pejsků. Uteklo tak ještě dalších pár let. Věřím však, že bylo všechno přesně tak, jak mělo být. Ujasnila jsem si, co doopravdy chci. Vrhla se na další vzdělávání v péči o psí tělo a začala sbírat další zkušenosti.

A tak je to pořád. Péče o psy se stále vyvíjí. Objevují se nové informace, nové metody. Manuální i jiné terapie znamenají celoživotní vzdělávání, stálé objevování nových neprozkoumaných koutů zvířecího těla a sbírání zkušeností.

Náš tip: Denča je výborná a intuitivní psí terapeutka. Pokud by Vás zajímala její práce, vše najdete pohromadě na stránkách azdogcare.cz