Coconut oil Dromy 500g

Neohodnoceno
 
Dostupnost Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do
27.10.2021
221 Kč
192,17 Kč bez DPH
   
Značka DROMY
Kategorie Srst, kůže, alergie
 

100 % Cocos nucifera L. oleum obsahuje zhruba z 90% nasycených mastných kyse­lin, mononenasycených mastných kyselin 7,5%, polynenasycených mastných kyselin 1,8%, trans-mastných kyselin do 2%.


Hlavní podíl oleje obsahuje kyselina laurová C12:0-49%, kyselina myristová C14:0-19%, kyselina palmitová C16:0-8%, kyselina kaprylová oktanová C8:0-7%, kyselina kaprinová C10:0-7%, kyselina stearová C18:0-3%, kyselina kapronová C6:0-1%, kyselina olejová C18:1-5%, kyselina linolová C18:2 -2%.

Olej je vhodný pro udržení kvality srsti, pokožky a drápů.V případě obtíží doporučujeme užívat při výskytu suché a šupinaté pokožky,
matné, lámavé, vypadávající a jemné srsti, při depigmentaci. Je znám i pro své protizánětlivé účinky, jako podpůrný prostředek léčby dermatitid, ekzémů, chronických změn kůže a alergických kožních projevů.


Obsah kyseliny kaprylové C8:0, může být vhodným doplňkem při podpůrné léčbě kvasinkových infekcí, kdy se podílí na likvidaci membrán lipidů bakterií, virů, plísní a kvasinek, čímž působí jako přírodní antibiotikum. Kyselina laurová C12:0 je přítomna i v mateřském mléce, urychluje meta­bolismus, je důležitá pro své antimykotické, antivirové a antibakteriální působení. Kokosový olej neobsahuje cholesterol.


Mastné kyseliny kokosového oleje mají příznivý vliv na hladinu cholesterolu v těle. Kokosový olej se ze 2/3 skládá ze středně dlouhých mastných kyselin (MCT). Organismus zpracovává středně dlouhé mastné kyseliny přímo v játrech, které využívá jako okamžitou energii, své uplatnění najde zejména při zvýšené zátěži (dostihy, agility, flyball, coursing). Podstatný rozdíl, oproti jednoduchým sacharidům a MCT je, že neovlivňují hladinu krevní glukózy a nezvyšují hodnoty inzulínu v krvi. V tomto směru můžeme olej doporučit jak pro vnitřní tak vnější užití.


Produkt je bezpečný pro březí a laktující feny a štěňata v růstu.


Doplňkové krmivo pro psy složení:
Druh zdrojové rostliny:
Cocos nucifera L.

100 % Cocos nucifera L. oleum vyhovující Evropskému lékopisu Ph. Eur.
100 % oleum cocos nucifera, z kontrolovaného ekologického zemědělství (DE-ÖKO-024).
Druh zdrojové rostliny:
Cocos nucifera L.

Deklarobané jakostní znaky:
Energetická hodnota:
kcal 900/3700 kJ
nasycené mastné kyse­liny 90 %, mononenasycené mastné kyseliny 7,5%,
polynenasycené mastné kyseliny 1,8 %, trans-mastné kyseliny do 2%.  

Dávkování: jako doplňkové krmivo pro psa o hmotnosti 15 - 20 kg:
2 g denně zamíchat do krmné dávky.
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.


Vnější užití:
malé množství oleje, vetřete do pokožky 2x denně a lehce vmasírujte.

Balení:
500 g

Hmotnost 0.5 kg
 
Náš obchod využívá soubory cookies, ty pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Děkujeme :) Více informací zde