ZVĚŘINOVÁ MLSKA BEZ KAROTENU

Kód: 995/279
160 Kč / ks 160 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Možnosti doručení

MASOVÉ balíčky zakoupíte pouze na naší kamenné prodejně - nezasíláme je poštou! :)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení:
zvěřina svalovina,
pastinák,
jablko,
čínské zelí

Pro koho se hodí:
Zvěřina se hodí pro všechny věkové kategorie psů již od nejmladších kategorií a začátečníků.

Maso vysoké zvěře je vhodné pro psy s onemocněním jater a slinivky i pro alergiky. Díky obsahu kvalitních a dobře vstřebatelných bílkovin je tento balíček zvláště vhodný pro psí sportovce, kojící a březí feny a psy v růstu. Psům s vyššími nároky na energii můžeme zvěřinu kombinovat s více tučným masem jako je např. kachna, vepřové nebo skopové. Díky velmi nízkému obsahu tuku se zvěřina hodí i pro redukční dietu. Zdravým psům můžeme zařadit 1x nebo 2x týdně, to samé platí pro psy s onemocněním jater a slinivky. Tento balíček je zařazen do černobílé edice a hodí se tedy i pro psy bílé a černé, kde chceme zabránit nežádoucímu červenání srsti.

Pro koho se nehodí:
Jediní, pro koho se tato mlska nehodí, jsou pacienti s cukrovkou, močovými kameny a onemocněním ledvin.

Popis:
Tato mlska bez karotenu je složena z masa vysoké zvěře, dále je doplněna o rostlinnou složku – pastinák, jablko a čínské zelí. Výhodou masa z divokých zvířat je to, že takovéto maso neobsahuje zbytky léčiv, svaly jsou tvořeny jemnějšími vlákny a obsah mezisvalového tuku je velmi nízký. Zvěřina z vysoké je pro psa tou nejpřirozenější možnou stravou jakou mu můžeme nabídnout. Nutričně a biologicky je zvěřina velmi hodnotná, protože obsahuje výborně stravitelné bílkoviny a pouze 1% - 3% tuků. Zvěřina přirozeně obsahuje velké množství vitamínů (A, D, C, E, B) a minerálů (vysoký obsah např. železa, zinku, fosforu, mědi a selenu). Na rozdíl od zvířat chovaných člověkem na maso, obsahuje zvěřina i určitě množství sacharidů v podobě svalového glykogenu. Specifická vůně a chuť zvěřiny způsobuje její vysokou chutnost a oblíbenost u většiny psů. Zvěřina se výborně hodí pro psí alergiky, kde je možné jí zařadit jako první podávaný druh masa v eliminační dietě. Více o eliminační dietě najdete v našem článku.

První rostlinnou složkou této mlsky je pastinák – jedná se o zeleninu podobnou petrželi, je to tedy kořenová zelenina. Tato zelenina má využití i v přírodní medicíně, protože její účinky jsou uklidňující a také močopudné a tedy čistící. Pastinák je pro výživu vhodný díky vysokému obsahu kvalitní vlákniny (pektinu) a také pro svůj obsah nutrientů. Vysoký je obsah draslíku, ale také vitamínů skupiny B, kyseliny listové, vitamínu C a K, A, E a hořčíku, fluoru, mědi, zinku, železa, ale i vápníku. Další rostlinnou složkou je jablko. Jablka obsahují ovocné cukry a pektiny, které čistí střevo a tím zlepšují trávení a pomáhají i imunitnímu systému. Z vitamínů obsahuje jablko hlavně vitamín C a z minerálů v něm najdeme především draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor a mangan. Poslední složkou je čínské zelí. Čínské zelí je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje především vitamín C, dále je zdrojem vitamínů skupiny B. Z minerálů můžeme jmenovat draslík, hořčík, vápník, železo a menší množství sodíku.

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: