O nás

ING.MARTINA ŠOLCOVÁ (POSPÍŠILOVÁ)

majitelka a zakladatelka obchodu IZVIRATKA.CZ

Narodila jsem se v Jablonci nad Nisou, kde najdete i naši prodejnu IZVIRATKA.CZ. Od 10let se pohybuji ve stáji u koní a psů. Po studiu na všeobecném gymnáziu jsem se rozhodla pokračovat ve vzdělávání se na České zemědělské univerzitě v Praze v oboru zájmové chovy zvířat. Dále jsem se více profilovala na výživu koní a psů. Po úspěšném zakončení studia jsem se vrátila zpět do rodného města, kde jsem v roce 2009 založila e-shop IZVIRATKA.CZ.

V roce 2010 jsem pak k e-shopu otevřela i malou rodinnou prodejnu, která je dodnes na stejném místě v našem domě. Nabídka prodejny zrcadlí moji představu o kvalitním provedení produktů pro psy, velký důraz pak kladu na výběr sortimentu krmiv pro koně, psy a kočky. Najdete u nás jen to nejkvalitnější a vyzkoušené zboží.

Jelikož jsem měla vždy „veterinární“ sklony, rozhodla jsem pro kurzy Dornovy metody a fyzioterapie zvířat. Dále jsem prošla kurzy Reiki, homeopatie. Jsem certifikovaným poradcem firmy Energy. S těmito bylinnými produkty pracuji již 10let a velice se mi osvědčily u zvířat i lidí. Na zdraví se snažím nahlížet celostně a řešit tak komplexně zdravotní stav, výživu a celkové prospívání zvířete.

Při studiu jsem se aktivně věnovala jezdectví – především vytrvalostním disciplínám. Dále jsem prošla kurzy přirozené komunikace s koňmi. Od roku 2014 se věnuji Canicrossu na hobby úrovni. V Jablonci děláme pravidelné tréninky a snažíme se motivovat nové lidi a pejsky do tohoto krásného sportu. Na naší prodejně tak najdete kompletní vybavení pro tento sport.

Ve volném čase jsem především máma. Doma máme, kromě dětí, „stoletou“ korelu, fenku Badu rasy Jack Russel Terrier a na pastvině kousek za Jabloncem se mi prohání hřebec Yashan, který letos oslavil 21té narozeniny.

Obchůdek IZVIRATKA.CZ, je takové „moje první dítě“, vybudované od nuly. Snažím se především zachovat osobní a rodinný přístup a kvalitní nabídku. V oboru se neustále vzdělávám jak já, tak kolegyně, kterou najdete na prodejně. Každý den pracujeme na tom, abyste od nás odcházeli spokojení jak vy, tak Váš zvířecí parťák.

marta_promo

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ALENA KATZEROVÁ

- pejskařka tělem a duší

- poradí Vám na prodejně, zajišťuje expedici objednávek a péči o kamennou prodejnu

Od mých 6 let jsme vždy měli rodinného psa, nějakou tu kočku i dvě, králíky, morčata, fretku, slepice a tak dál. Ale ten pes byl vždy klíčový.  Na očekávanou veterinu jsem se nakonec nehlásila a zvířaty se nadále “jen” obklopovala. A to i v zahraničí, kde jsem se díky několika náhodám dostala do rodiny jako pečovatelka jejich dvou psů border colie Benjiho a německé ovčandy Belly. 

Ke psím sportům mě přivedl až můj australský ovčák Bady. Australáci jsou takoví šprýmaři. Jsou energičtí, paličatí, láskyplní a do všeho jdou po hlavě Po dovršení jeho prvního roku života jsme se pomalu začali seznamovat s agility. Zároveň jsem ale chtěla zkustit canicross a tak kloubila vše dohromady. Procházkovala, agilitila, začínala běhat canicross. Bohužel jsem ale neměla dost znalostí a zkušeností o sportování se psem a jeho potřebách pro správnou regeneraci. Však jsem to dělala “jen” rekreačně.

Bady byl k neutahání a pořád chtěl něco dělat, ale taky měl pár kilo navíc a skončilo to úrazem. Každý má v životě určité mezníky a tohle byl ten můj. 

Od té doby jsem se začala aktivně zajímat o to, proč se to stalo a jak jsem tomu možná mohla i předejít. Ponořila se od knih na téma výživy psa, jeho pohybového aparátu a jeho celkové nutnosti býti připraven na sportovní výkon, jak po fyzické, tak psychické stránce a to, i když děláte sport “jen” rekreačně. 

Mám za sebou kurz regeneračních masáží a strečinku psů, cvičení se psem na balančních podložkách, absolvovala jsem několik seminářů Františka Šusty a dále se vzdělávám a obklopuji lidmi z oboru. S Báďou nás nyní můžete nejčastěji potkávat v lesích Jizerek, Krkonoš a okolo Jablonce s batůžkem či v běhu.

" Alča byla také pečlivě zaškolena na oficiálním školení veterinárních produktů ENERGYVET ".

alca_promo