Dromy Selevine 600 g

Kód: 6543
516 Kč / ks
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Organická forma selenu pro účinnou ochranu před oxidativním stresem a degradaci svalové tkáně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Selen je jedním z nejúčinnějších antioxidantů, je mimořádně účinný i proti superoxidantům.
Je nepostradatelný pro tkáňové dýchání a součástí enzymu glutathionperoxidázy. Jeho funkcí je ochrana červených krvinek i hemoglobinu, před působením peroxidů které, souvisí s oxidačními radikály v krevní plazmě. Jedná se o účinnou ochranu před nekrózou jaterní i srdeční tkáně a svalovou dystrofií. 

Podobný účinek vykazuje i vitamin E. Bylo prokázáno, že tento vitamin zesiluje účinek selenu. Selen však nesnižuje nároky na přísun vitaminu E, ani jej v účincích nezastupuje. Biochemická aktivita a blízká vazba k vitaminu E vzájemně vytváří synergický efekt. Vitamin E zabraňuje také tvorbě peroxidů mastných kyselin, zatím co selen se účastní jejich štěpení.


Biochemické účinky této kombinace jsou velmi příznivé a vedou k podstatnému snížení koncentrace peroxidů ve všech tkáních.
Sportovní koně jsou oxidačními radikály značně zatěžováni.Volné oxidační radikály se dostávají do organizmu z vnějšího prostředí,
ale převážně vznikají při zcela fyziologických procesech např. intenzivní svalovou a dechovou prací. Selen je pro ně tedy skutečně důležitý.


L -Lysin pro podporu pevnosti a pružnosti kolagenních vláken a cílenou ochranu svalové hmoty.

Použití selenu v organické formě je z metabolického hlediska velice výhodné, neboť selen přirozeně nahrazuje atom síry v sirných aminokyselinách. Ukládá se ve svalech jako selenomethionin, kde je využíván podle metabolických potřeb.

Doplňkové krmivo pro koně složení v kg:

L- lysine 150 000 mg
Vitamin E 50 000 mg
Selen - organická forma 50 mgDoporučené dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:
20 g denně zamíchat do krmné dávky.

Balení:
 600 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: