Dromy Collagen 160 tbl.

Kód: 1251
260 Kč / ks
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

DromyVet s.r.o.

Doporučujeme pro podporu kloubních pouzder, chrupavek a vazivových tkání

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro podporu kloubních pouzder, chrupavek a vazivových tkání

Péče o klouby by měla být komplexní, to znamená přiměřenou fyzickou zátěž, vyváženou krmnou dávku s ohledem na plemeno a věk zvířete až po možnou redukci hmotnosti. Sám majitel může zdraví svého, psa velmi výrazně ovlivnit prostřednictvím krmiva a nutričních doplňků. Kolagen je nejčastěji se vyskytující živočišná bílkovina, která je nezbytnou součástí všech pojivových a podpůrných tkání. Základní stavební jednotkou této bílkoviny jsou aminokyseliny - peptidy.


Kolagenní peptidy mají schopnost vytvářet v mezibuněčném prostoru vysoce uspořádané vláknité fibrily, které jsou k sobě pevně vázány. Základní funkcí kolagenu ve tkáních je tedy pružnost a pevnost. Tvorba kolagenních vláken tvořících strukturu kloubních chrupavek začíná v chrupavkových buňkách (chondrocytech).


Kolagenní peptidy jsou základní účinnou látkou kolagenních arthronutraceutik, stimulujících množení chrupavkových buněk, které zvyšují syntézu chrupavkového kolagenu a regenerují tak kolagenní struktury chrupavky tvořící pohybový aparát. Díky enzymatické hydrolýze za pomoci přírodních enzymů, jsou aminokyseliny získané v levotočivé formě, což je pro organismus nejlépe využitelná forma s vysokou aktivitou. V tenkém střevě se kolagen rozkládá na fragmenty, které jsou plně resorbovatelné a zabudované do tkaní. Při per orálním podání se kolagenní peptidy dostávají do zažívacího traktu, odkud se přes lymfatický systém a krevní oběh vstřebávají do kloubních tkání a buněk.


Optimální molekulová hmotnost 3000 - 5000 Dalt. kolagenních peptidů zajišťuje vysokou vstřebatelnost.


Vitamin C je důležitým kofaktorem, zodpovědným za hydroxylaci a tím i za vznik plně funkčního kolagenu.
MSM jako zdroj organicky vázané síry je důležité pro biochemickou rovnováhu v organizmu, regulaci růstových procesů, pro metabolismus kostní tkáně a výstavbu bílkovinné pojivové tkáně.

Doporučujeme užívat: u rychle rostoucích jedinců a štěňat obřích plemen, sportovně zatěžovaných psů, u degenerativního onemocnění pohybového aparátu, poúrazová a pooperační péče, pro zlepšení hybnosti u starších jedinců.

Obsah účinných látek ve 2 tabletách:

Collagen peptides 1200 mg
MSM - methylsulfonylmethane 200 mg
Sušená syrovátka 83 mg
Vitamin C s postupným uvolňováním 10 mg


Doplňkové krmivo pro psy - složení:
collagen peptides, MSM - methylsulfonylmethane, mikrokrystalická celulosa, sušená syrovátka, stearan hořečnatý, kyselina L- askorbová s postupným uvolňováním, oxid křemičitý.

Dávkování pro psa o hmotnosti 15 kg:
při obtížích a růstu 4 tablety po dobu 20 dnů, po té pokračovat ve sníženém dávkování 2 tablety denně. Podávejte denně po dobu 2 - 3 měsíců u chronických stavů je možné nepřetržité podávání.

Způsob použití: Tablety se podávají dle doporučeného dávkování přímo do tlamy, případně je lze přidávat do krmení. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Balení: 160 tablet

Doplňkové parametry

Kategorie: Pohybový aparát
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: