Dromy DHA 4 HORSES 3kg

Kód: 9964/S5
Novinka
Značka: DROMY
1 394 Kč / ks 929 Kč / 1 kg
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Doplňkové krmivo pro koňské alergiky, s postižením dýchacího aparátu, dermatologických obtíží, pro koně po operačních výkonech v dutině břišní - operace kolik.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DHA 4 HORSES je krmný doplněk s dobrou evidencí účinku u koňských alergiků.
Obsahuje aminokyseliny, vitaminy a esenciální mastné kyseliny.
U koní byl opakovaně prokázán pozitivní vliv dlouhodobého podávání DHA na snížení projevů:

  • koňského astmatu (RAO, rekurentní obstrukce dýchacích cest)
  • IAD (zánětlivé onemocnění dýchacích cest).

Podávání DHA je vhodným doplňkem, bezprašného managementu koní s příznaky alergické bronchitidy, který je pro kontrolu onemocnění nezbytný.

Preventivní a dlouhodobé podávání DHA vede k lepšímu hojení ran, kratší rekonvalescenci z endotoxémie (typicky u kolikových onemocnění) a z případných chirurgických zákroků zejména v dutině břišní.

U psů byl potvrzen pozitivní efekt na zmírnění příznaků atopické dermatitidy a u koček, podobně jako u koní, na stabilizaci příznaků astmatu. Vzhledem k mechanismu účinku je doporučeno podávání DHA u koní s dalšími hypersensitivními onemocněními kromě astmatu, jako je alergie na hmyzí bodnutí („letní vyrážka“) a jiné typy kožních alergií včetně atopické dermatitidy.

DHA = kyselina dokosahexaenová patří mezi esenciální mastné kyseliny, které si organismus nevytváří sám a jejich příjem do organismu je zcela závisl na dietě.
Hlavním zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou semena, ořechy, řasy a ryby. Pozitivní efekt byl prokázán při dávce od 1,5 – 3 g DHA na den, po dobu podávání minimálně dvou měsíců.

Složení v kg:
fermentované mořské mikrořasy Schizochitrium lamaricum sp.obsah DHA 34 g, fermentované kvasnice kmene Saccharomyces cerevisisae, MSM – methylsulfonyl methane, vitamin C 200 g,  L - lysin 60 g. Zápach po mořských řasách, není závadou výrobku.

Dávkování pro koně o hmotnosti 550 – 600 kg: 50 g denně do krmné dávky.

U senzitivních koní zařazujte do krmné dávky postupně v poloviční dávce a suchém stavu. Dávku lze rozdělit do ranního a večerního krmení. V případě potřeby dochuťte ovocem, zeleninou, medem, melasou atd.

Balení: 3 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: DROMY pro koně
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: