KACHNÍ MLSKA S MRKVÍ

1 hodnocení
 
od 60 Kč
od 52,17 Kč bez DPH
Značka B.A.R.F.Company
Kategorie Kompletní balíčky B.A.R.F.
Zvolte variantu
Velikost: 0,4kg Dle skladových zásob na prodejně 60 Kč
52,17 Kč bez DPH
Velikost: 1kg Dle skladových zásob na prodejně 119 Kč
103,48 Kč bez DPH
 

Tento balíček je k dispozici na naší kamenné prodejně dle sezónních skladových zásob - info, je-li k dispozici, Vám rádi sdělíme na telefonickém kontaktu, případně doražte přímo na naši prodejnu a rádi Vám s výběrem poradíme :)

Složení:
kachní prsa
mrkev

Pro koho se hodí: 
Balíček se hodí pro všechny věkové kategorie psů.  
Kachní mlska se hodí i pro psí alergiky, dále také pro psy s vyšší fyzickou aktivitou a pro doplnění energie v zimním období.
Začínajícím barfařům můžeme kachní mlsku zařadit ve třetím týdnu.
Zdravým psům můžeme kachní mlsku dávat 1x až 2x týdně.

Pro koho se NEhodí nebo hodí méně:
Kachní mlska není vhodná pro psy s horší funkcí jater a slinivky kvůli vyššímu množství tuku. 
Psům s onemocněním ledvin můžeme kachní mlsku s mrkví dávat jednou týdně. 

Popis:  
Kachnu zajisté ocení majitelé psů alergiků, protože zrovna kachní maso řadíme k druhům, které alergie na krmivo příliš často nevyvolávají. Více o krmení psích alergiků  a o eliminační dietě se dočtete v našem článku. Všeobecně je maso drůbeže velmi kvalitní svým aminokyselinovým složením (aminokyseliny jsou stavebním kamenem bílkovin) a výhodou je i vysoká stravitelnost a tím i využitelnost živin. V podstatě můžeme říci, že maso drůbeže je pro psovitou šelmu velikosti průměrného psa maximálně přirozenou stravou a využije z něho vše. Kachní maso ve srovnání s masem kuřat obsahuje méně bílkovin a více tuku. Ve srovnání s kuřetem obsahuje kachna 3x více železa a 2x více vitamínu B1 a B2. Výkrm kachen je o něco delší než výkrm kuřat, ale i tak je výrazně kratší než výkrm velkých hospodářských zvířat, kde je pak logicky větší zatížení jater nahromaděnými látkami metabolismu. Můžeme tedy říci, že kachní maso je zdravé a velmi vhodné ke krmení, ale je nutné brát v potaz vyšší obsah tuku.  Z minerálů  najdeme v kachně draslík, fosfor, hořčík, zinek, kobalt, vápník, mangan, měď a železo. Další složkou kachní  mlsky je mrkev.  Mrkev je hodnotnou součástí jídelníčku především kvůli obsahu vitamínů, především vitamínu A (v mrkvi je obsažen jeho prekurzor=provitamín betakaroten). Vitamín A je tradičně používán pro zlepšení zdraví oka, kůže a srsti. Mrkev také obsahuje rostlinné pektiny, což jsou látky, které zlepšují stav střevní sliznice a tím dochází k efektivnějšímu trávení a využití živin z krmiva. 

Tento balíček neobsahuje kosti, proto je nutné to zohlednit při sestavování jídelníčku.

Analytické hodnoty: 
vlhkost 61,6%, bílkoviny 14%, sacharidy 0,4%, tuky 22%, vláknina 1,1%, popel 0,9%

Text MVDr. Markéta Rázgová © 2017

 
Náš obchod využívá soubory cookies, ty pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Děkujeme :) Více informací zde