Mája - expedice objednávek a největší smíšek široko daleko

Čtyři tlapičky, chlupatý kožíšek, stále se vrtící ocásek, studený čumáček a oddaná očička. Udělala bych pro ně všechno na světě. Já pejsky prostě miluju… 

Jmenuji se Martina, ale každý mi říká Mája. Od dětství se věnuji všem možným sportům a tanci. Začínala jsem s baletem a později pokračovala moderním, muzikálovým a disco tancem. Ze sportů to bylo lezení, kickbox, běhání a běžky. Občas jsem si běhání obohatila o nějaký terénní závod. V přírodě a na horách jsem se cítila vždy nejlépe. 

Jednoho dne jsem se rozhodla vše změnit a přestěhovala se z města do hor, které miluju. Tady nastal ten správný čas splnit si svůj velký chlupatý sen a pořídit si konečně pejska. 

Adoptovala jsem čtyřměsíčního křížence Tomíka, kterého se podařilo zachránit z nevhodných podmínek ze Slovenska. Byla to láska na první pohled. Časem jsme adoptovali ještě druhého pejska z útulku, kterého jsme šli původně ,,jen vyvenčit“ . Je to neuvěřitelně aktivní kříženec dobrmana s ohařem jménem Čokoláda a říkáme mu Čoky. 

Vyměnila jsem lezecký sedák za běžecký, probrala základy canicrossu s kamarádkou, která se mu už dlouho věnuje, vybrala správně padnoucí postroje a vyběhla s pejsky a manželem do lesa. Canicross jsem si zamilovala. Občas si trénink zpestříme nějakým pěkným závodem a radost v cíli je nepopsatelná. Ale vždy je pro mě na prvním místě zdraví a nadšení mého pejska.

 Nejvíc mě baví canicross, v zimě skijöring, ale vyzkoušela jsem i bikejöring a scootering. A pokud zrovna neběháme, házíme míčky a chodíme po horách. 

Pejsci mi dodávají tu správnou energii, učí mě žít přítomným okamžikem a stále mě učí něco nového. Ráda bych si udělala kurz Dornovy metody a první pomoci pro pejsky a dál získávala nové znalosti a zkušenosti, které se týkají tohoto krásného chlupatého psího světa...